Vrei să vezi cum a fost la GSJ 2017? Intră aici pentru a vedea fotografii din concurs și aici pentru a vedea filmul evenimentului.

CÂȘTIGĂTORI CLIMBING: Locul 1: Mariș George – Brașov; Locul 2: Corciovei Silviu – București; Locul 3: Susma Bogdan – București; Locul 4: Popa Vicențiu – Constanța; Best Amateur: Ivan Dănuț – Constanța

CÂȘTIGĂTORI FOTO: Best Action: Stroe Mihai – Brașov; Best Atmosphere: Petrescu Luca – Constanța; Best Portrait: Fulger Magda – Constanța

CÂȘTIGĂTORI TROTĂ: Locul 1: Rădulescu Alexandru – București; Locul 2: Adam Alin – București; Locul 3: Teodorescu Andrei – Constanța; Best Trick: Rădulescu Alexandru – București; Best Amateur: Matei Darius – Constanța

CÂȘTIGĂTOR PARKOUR: Locul 1: Tudor George Florin (Spider) – Constanța; Locul 2: Cotârlan Emanuel (Coty) – Constanța; Locul 3: Mircea Ștefan – Constanța; Best Trick: Duluță Alexandru (Fasole) – Constanța; Best Amateur: Patiș Andrei (Ciupicu) – Agigea

CÂȘTIGĂTORI SKATE: Locul 1: Mirancea Radu – Brașov; Locul 2: Diatcu Marius (Stinky) – București; Locul 3: Bojan Vladimir (Vladi) – Cluj Napoca Best; Trick: Mirancea Radu – Brașov; Best Amateur: Ghilaș Rareș (Rari) – București

CÂȘTIGĂTORI ROLE: Locul 1: Gheorfi Alexandru – București; Locul 2: Coșeraru Sorin – Bacău; Locul 3: Moise Valentin – București; Best Trick: Ion Mihai – București (Misty 900); Best Amateur: Cacenco Bogdan – Constanța

CÂȘTIGĂTORI BIKE: Locul 1: Sinan Coveltir – București; Locul 2: Pană Matei – București; Locul 3: Guță Ilie Laurențiu (Dude) – București; Best Trick: Sinan Coveltir – București; Best Amateur: Drăgan Mihai – București

Parteneri: Primăria Municipiului Constanța, R.A.E.D.P.P. ConstanțaVisual OutcastsWe TourMountain Dew Romania4:44 Film & Photography,HaihaiH2O ShopSkullcandy RomaniaGravity-Shopwww.kartal.ro, Dj ULTRA, OffTopicKROM Kendama RomaniaSweets Kendamas Romania

Vrei sa vezi cum a fost la GSJ 2016? Intra aici pentru a vedea fotografii din concurs si aici pentru a vedea filmul evenimentului.

CASTIGATORI ROLE: 1. Gheorfi Alexandru (Bucuresti); 2.Coseraru Sorin (Bacau);3.  Anghel Christian (Bucuresti);4. Puwak Andrei (Bucuresti); Best Trick: Bivol Mihai (Bucuresti) cu un disaster 540 true mizou 360 out; Mentiuni speciale: Moise Valentin (Bucuresti), Iacob Andrei (Bucuresti) si Dumitru Cosmin (Bucuresti)

CASTIGATORI SKATE: Locul 1: Mirancea Radu (Brasov); Locul 2: Groseanu Mihnea (Bucuresti); Locul 3: Cohal Cristian (Bucuresti); Best AM: Ghilas Rares (Bucuresti); Best Trick: Simionescu Sebastian (Constanta) cu un flip bs 5050 disaster; Mentiuni speciale: Tifrea Ionut (Bucuresti), Diatcu Marius (Adrenalina) – Bucuresti

CASTIGATORI TROTINETE: Locul 1: Adam Alin (Bucuresti); Locul 2: Radulescu Alexandru (Bucuresti); Locul 3: Roman Andrei (Chivu) – Bucuresti; Locul 4: Teodorescu Andrey (Constanta); Best Trick: Adam Alin cu un flip to whip; Mentiuni speciale: Pirjol Mihai (Bucuresti), Varga Roberto (Budapesta)

CASTIGATORI BIKE: Locul 1: Sinan Coveltir (Bucuresti); Locul 2: Alin Moldovan (Baia Mare); Locul 3: David Gold (Bucuresti); Best Trick: Alin Moldovan cu un double peg hard 180 out half cab tailwhip; Best AM: Radulescu Alexandru (Bucuresti); Mentiuni speciale: Paraschiv Mauritio (Bucuresti), Axel (Bucuresti)

CASTIGATORI PARKOUR: Locul 1: Dragan Vladimir (Constanta); Locul 2: Chirita Rafael Bogdan (Agigea); Locul 3: Ivan Danut (Constanta); Best Trick: Ivan Danut (Constanta); Best effort: Balcan Alexandru (Constanta); Premiu special  – best crash – un Casio G-Shock – Cotarlan Emanuel care si-a rupt piciorul la un huge frontflip

CASTIGATORI CLIMBING: Locul 1: Maris George cu 26’15 (Brasov); Locul 3: Sandrea Silviu cu 38’23 (Constanta); Locul 3: Sandrea Silviu (Constanta); Locul 4: Mioc Miranda (Bucuresti); Best AM: Cojocaru Bogdan (Constanta)

ALTE PREMII SPECIALE: Premiu pentru cel mai mic participant: Horatiu Anton (Constanta) care a participat la trotinete; Premiu special Junkoteque: Marinescu Alexandra (Galati) care a participat la trotinete

CASTIGATORI FOTO: Best Action Shot: Sprinceana Adelina; Best Portrait Shot: Codin Moldovanu; Best Atmosphere Shot: Matei Elena; Premiu special Visual Outcasts (o masca realizata manual): Justin Rado; Premiu special Visual Outcasts, Gravity Park si Junkoteque: Maya Serghi; Premiu special Visual Outcasts pentru cel mai bun instantaneu: Magda Fulger

CASTIGATORII Gravity Summer Jam editia a 4-a sunt:

  • CLIMBING: 1. Micu Bogdan, Brasov; 2. Herascu Florin, Constanta; 3. Cremene Adela, Brasov; 4. Mustafa Sever, Constanta
  • KENDAMA by Shukar Kendama: 1.Dorissa Gabriel aka Shekler; 2.Mihai Militaru aka Mili; 3.Andy Roll
  • TROTINETE: 1. Radulescu Alexandru aka Cutit; 2. Popa Vlad; 3. Parjol Mihai; Best Trick: Radulescu Alexandru
  • SKATE: 1. Diatcu Marius aka Adrenalina; 2. Carlan Dragos aka Piglet; 3. Dorissa Gabriel; Best Trick: Pereanu Robert cu un 360 Japan; Best Amateur: Tifrea Ionut
  • BMX: 1. Sinan Coveltir; 2. Demian Barnabas; 3. Tiplica Mihai; Best Trick: Demian Barnabas (Double Whip); Best Amateur: Damian Alex Stefan
  • ROLE: 1 PRO – Bivol Mihai; 2 PRO – Mihai Militaru; 3 PRO – Trifan Pavel; Best Trick PRO – Bivol Mihai; 1 AM – Ion Mihai; 2 AM – Victor Barbulescu; 3 AM – Ghetu Catalin; Best Trick AM – Hangu Catalin
  • FOTO: Best Action Shot : Benescu Cristian; Best Atmosphere Shot: Kartal Horasanli; Best Portrait Shot: Nicolae Anghel

Vrei sa vezi cum a fost la GSJ 2015? Intra aici pentru a vedea fotografii din concurs si aici pentru a vedea filmul evenimentului.

CASTIGATORII Gravity Summer Jam editia a 3-a sunt:

  • TROTINETE: 1. ZAMFIR ANDREI (12 ani, Constanta); 2. PITULEA TUDOR (11 ani, Bucuresti); 3. TEODORESCU ANDREI (12 ani, Constanta); Best trick: Pitulea Tudor cu un whip grind whip
  • SKATE: 1. BARBULESCU GEORGE (21 ani, Sibiu); 2. DORISSA GABRIEL (22 ani, Bucuresti); 3. DIATCU MARIUS (22 ani, Bucuresti); Best Trick: SIMIONESCU SEBASTIAN (18 ani, Constanta) cu un FLIP IN HELL; Best Amateur: GHILAS RARES (11 ani, Bucuresti)
  • BMX: 1. BASKA TIBOR (22 ani, Sfantu Gheorghe); 2. BELHACHE MAXIME (26 ani, Franta); 3. SINAN COVELTIR (18 ani, Bucuresti); 4. TIPLICA MIHAI (23 ani, Bucuresti); Best Trick: TOPAN IONUT cu un 360 barspin gap over the funbox
  • ROLE: 1.PUISSET LILIAN (29 ani, Franta); 2.BIVOL MIHAI (26 ani, Bucuresti )
    3.CASUNEANU BOGDAN (17 ani, Constanta); BEST TRICK: Puisset Lilian cu un 360 transfer din Halfpipe pana in landing; BEST AMATEUR: BARBULESCU VICTOR (13 ani, Sibiu); BEST ROOKIE: CACENCO BOGDAN (12 ani, Constanta); BEST TRICK ROOKIE: DRUTA ANDREI cu un frontflip (13 ani, Constanta)

Vrei sa vezi cum a fost la GSJ 2014? Intra aici pentru a vedea fotografii din concurs si aici pentru a vedea filmul evenimentului.

CASTIGATORII Gravity Summer Jam editia a 2-a sunt:

  • ROLE: Locul 1: Militaru Mihai (Mili) din Pitesti; Locul 2: Stoian Andrei (Killer) din Constanta; Locul 3: Coseraru Sorin din Bacau; Best Trick: Bivol Mihai din Bucuresti cu un disaster 450 bs royale; Best Rookie: Casuneanu Bogdan din Constanta
    Best Babe: Visan Alice din Constanta; Special prize: The Big Boss of We Tour – Moise Valentin din Bucuresti
  • BMX: Locul 1: Demian Barnabas (Barni) din Miercurea Ciuc; Locul 2: Jiga Alex din Sibiu; Locul 3: Bajka Tibor (Tibi) din Sf. Gheorghe; Best Trick: Jiga Alex din Sibiu cu un Footjam pe quarterul mare
  • SKATE: Locul 1: Diatcu Marius (Adrenalina) din Bucuresti; Locul 2: Dorisa Gabriel (Sheckler) din Bucuresti; Locul 3: Buta Andrei (Diki) din Sibiu; Best Trick: Cezar Iliescu din Bucuresti cu un Rosebeef Grab; Best Rookie: Neacsiu Andrei din Sibiu
  • CLIMBING: Locul 1: Pavel Marian din Constanta; Locul 2: Wagner Alex din Constanta; Locul 3: Galateanu Razvan din Constanta; Locul 4: Mustafa Sever din Constanta; Locul 5: Coseraru Sorin din Bacau

Vrei sa vezi cum a fost la GSJ 2013? Intra aici pentru a vedea fotografii din concurs si aici pentru a vedea filmul evenimentului.

CASTIGATORII Gravity Summer Jam editia intai sunt:

  • CLIMBING: Locul 1: Rogoveanu Alin (21,87 sec) – Constanţa;  Locul 2: Dumitru Andrei (37,76 sec) – Constanţa; Locul 3: Butnaru Gabi (43,55 sec) – Constanţa; Best Crash (cea mai spectaculoasă căzătură): Popa Ionuţ – Constanţa
  • SKATE: Locul 1: Diatcu Petruţ – Bucureşti; Locul 2: Cohal Cristian – Bucureşti; Locul 3: Bulgaru George – Constanţa; Best Trick (cel mai bun trick din concurs) : Necula Adrian (Constanţa) cu un Frontside Crail Grab la quarter-ul mediu
  • BIKE: Locul 1: Coveltir Sinan – Bucureşti; Locul 2: Botnarciuc Mihail – Constanţa; Locul 3: Luca Ciprian – Constanţa; Best Trick (cel mai bun trick din concurs) : Botnarciuc Mihail cu un 360 tailwhip
  • ROLE: Locul 1: Militaru Mihai – Bucureşti; Locul 2: Ciolacu Ovidiu – Constanţa; Locul 3: Horasanlî Kartal– Constanţa; Best Trick (cel mai bun trick din concurs) : Ozun Marius (Constanţa) cu un Misty Flip; Best Babe (cea mai bună participantă) : Florea Bianca (Constanţa); Best Rookie (cel mai bun începător): Moroşanu Andrei (Constanţa)

Vrei sa vezi cum a fost la GSJ 2012? Intra aici pentru a vedea fotografii din concurs.